پایان نامه هيدرولوژی-Hydrology

 

پایان نامه پایان نامه هيدرولوژي-Hydrology حوزه سراسب ازتوابع بلده نور

نویسنده : برش رد

زبان کتاب: فارسی

تعداد صفحه :64

قالب کتاب :Word

حجم فایل : 8MB

 

 

پایان نامه کاملا آماده پرینت میباشد  

 

 

 

١-١- مقدمه

هيدرولوژي (Hydrology) که بعضا به معنی آب‌شناسی گفته می‌شود. به معنای وسیع کلمه، علم آب است. یعنی، علمی که در مورد پیدایش، خصوصیات و نحوه‌ی توزیع آب در طبیعت بحث می‌کند.اما عملا واژه‌ی هیدرولوژی به شاخه‌ا‌ی از جغرافیای فیزیکی اطلاق می‌شود که گردش آب در طبیعت را مورد بررسی قرار می‌دهد. هیدرولوژی علم مطالعه‌ی آب در کره‌ی زمین است و در مورد پیدایش، چرخش و توزیع آب در طبیعت، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آب، واکنش‌های آب در محیط و ارتباط آن با موجودات زنده بحث می‌کند .

تمامي آب موجود در كره زمين كه حجم آن ٣۹/١ ميليارد متر مكعب است به صورت نابرابر در اقيانوس‌ها، يخ‌هاي قطبي، زير زمين، درياچه‌ها، رودخانه‌ها، اتمسفر و هيدروسفر را به وجود آورده است.

مقدار كمي از اين آب (حدود ۰٣٥/۰ ميليارد مترمكعب يا %٥/٢) بصورت آب شيرين است و  آن در آبخانه‌هاي زير زمين است. آب با توجه به پراكندگي خود بيشتر از ساير منابع در دسترس است اما سازمان يونسكو در گزارش ١۹٨۷ خود اعلام كرد كه %٤٥مردم جهان دسترسي به آب سالم و كافي مصرف روزانه‌ی خود ندارند. %٣۰ از جمعيت جهان به طور مداوم در معرض خطر سيل هستند و %٨۰ امراض با كمبود آب رابطه‌ی مستقيم دارند.

با اين وجود علم هيدرولوژي در قرون اخير به ويژه در چند دهه‌ی اخير توسعه فراواني داشته است. امروزه اين علم در طراحي سازه‌هاي هيدروليكي نظير سدهاي ذخيره‌اي و انحرافي، احداث كانال‌هاي آبياري و زهكشي، پل، مهندسی رودخانه، مهار سيلاب، آبخيزداري، جاده سازي، شيلات، طراحي تفرجگاه، بهداشت محيط، فاضلاب شهري، صنعتي، امور زيست محيطي و جغرافيايي طبيعي به طور گسترده‌اي مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ايران سرزميني است با نزولات جوي بسيار كم، به طوري كه اگر ميانگين بارندگي سالانه در سطح كره‌ی زمين را كه حد ٨۶۰ میلی متر است با متوسط بارندگي سالانه ايران كه تقريبا رقمي معادل ٢٣۰ میلی متر است. 

 

 

 

جزئیات محصول

 

 قیمت :

13,۰۰۰ تـــــومان

 کد محصول :

102

 توضیحات :

 فرمت فایل word-تنظیم برش رد

 لینک ها :

  


برش رد

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

پایگاه خبری تحلیلی اخترنیوز | Akhtarnews.ir kiashametal جزئیات نابودی زمین در سال 2018 شرکت فنی مهندسی ستوس بزرگترین پایگاه ادیت و اضافات Gta v Everything you want صنایع پولادی کوروش آهنگ جدید | دانلود آهنگ جدید ایرانی گروه صنعتی نوین بتون فروشگاه ارزون بخر شلوار اسلش لی جین 2018